Ma másodszorra foglalkozunk a miniszterelnök-helyettessel, de legalább kiderült, hogy csinál is valamit, azon kívül, hogy kéjjel lövöldöz le állatokat.
Olyanokat mondott Semjén Zsolt ma az MTI-nek, hogy
„azt nem lehet megengedni, hogy egy multi gátlástalanul eltiporjon egy kis faluban működő kis manufaktúrát.”
Csendben kihátrálnak a kormánypártok Lázár János és Semjén Zsolt nagy vihart kavart javaslata mögül, amely tiltott önkényuralmi jelkép használatára hivatkozva akár kétéves börtönbüntetéssel fenyegetné a Heineken forgalmazóját – értesült a hvg.hu. A lap szerint a tervezetet még a Fidesz-frakció jogászai is védhetetlennek találták, ami nem is csoda. Pár napja írtuk meg, miért.
Ennek ellenére Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter és Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes ma egyaránt cáfolta, hogy a kormány visszavonná a lex Heineken törvényjavaslatot.
„Na és? Ma beleállunk, aztán majd kiállunk belőle”
- mondta a HVG-nek egy fideszes képviselő.
Ami a hírben igazán érdekes, az Semjén Zsolt delíriumos nyilatkozata, minden sora arany. Köszönőviszonyban sincs a valósággal.
„Nincs semmilyen indok arra, hogy a javaslatot visszavonják, az ugyanis erkölcsileg, politikailag és jogilag is védhető és helyes.”
Korábban megírtuk, hogy a javaslat teljesen védhetetlen, minden szempontból, ha gondolja kattintson és olvassa el.
A törvényjavaslatot bíráló ellenzéknek a miniszter azt ajánlotta megfontolásra, illetve azt "üzente": az lenne a morálisan helyes, ha egy nemzeti ügyben az ellenzék a magyar ügy mellé állna.
A Csíki sör megvédése alapvetően nemzeti ügy, nem gazdasági
- jelentette ki Semjén Zsolt.
Valóban: egy külföldi magáncég vitája egy másik külföldi magáncéggel tényleg nemzeti ügy, ezt be kell látnunk. (Nem, ironizálunk.)
A kormányfő helyettese arra is emlékeztetett, hogy a javaslat nem a kormánytól, hanem a Hargita megyei önkormányzattól indult.
A kormány a székelység és Hargita megye mögött állását fejezte ki, amikor Borbély Csaba megkeresése után megfogalmazta javaslatát
- közölte, hozzátéve: a lex Heineken nemzeti ügy, nem kormányügy. Semjén Zsolt szerint a balliberális oldalon evidenciaszerűen kellene az önkényuralmi jelképekkel szemben állást foglalni.
Semjén szúrása a „balliberális oldalnak” azért sem elegáns, mert a Heineken vörös csillagos sörét évek óta forgalmazzák Magyarországon, eddig a jobboldaliakat sem zavarta, mind inkább az orosz kommunistákat.
Semjén hozzátette: ha érheti a kormányt kritika, akkor csak annyiban, hogy már korábban, a tiltott önkényuralmi jelképekről szóló törvény megszületésekor kellett volna megállapítani a tiltást a kereskedelmi termékek esetében is.
Igen, ezzel kapcsolatban is megírtuk az előző posztunkban, hogy mindez uniós szabályozás alá esik, tehát valószínűleg sok büntetést fog Magyarország fizetni, ha továbbra is erőlteti ezt a törvényt. Nem baj, nekünk telik, így mulat egy magyar úr!
A miniszterelnök-helyettes szerint azt nem lehet megengedni, hogy egy multi gátlástalanul eltiporjon egy kis faluban működő kis manufaktúrát.
A kis faluban működő kis manufaktúrát szintén Hollandiában alapították, olyan nemzetközi tőkések, akik ellen a kormány éppen háborút vív látványosan.
De mindezek a tények nem zavarják abban Magyarország miniszterelnök-helyettesét, hogy hülyeségeket beszéljen.