Németország attól liberális, hogy ott a férfiak kezet fognak a nőkkel. Egy német hisztérika (aka. CDU-s parlamenti képviselőnő) kiakadt azon, amikor egy imám nem volt hajlandó kezet fogni vele mint nővel.
Szörnyű. Sérül a női egyenjogúság. Ettől. És mindenkinek be kell tartania a törvényeket.
Julia Klöcknertől az imám ugyan bocsánatot kért (nem vele volt baja, hanem a vallása nem engedi), de a kereszténydemokratának ez kevés:
Nem a liberális Németországnak kell megváltoznia, hanem néhány menekültnek (...) Németországban sok női vezető van, és ezt nem tervezzük megváltoztatni csak azért, hogy középkori szemlélettel rendelkező férfiak is legyenek a német munkaerőpiacon.
A német kereszténydemokrata nem fejtette ki, mi köze a női felsővezetőknek a kézfogáshoz. Az interjúban azt sem árulja el, a német alkotmány vagy törvények melyik pontját sértette a kézfogás elmaradása. Valószínűleg egyiket sem. Ezért integrációs törvényt követel.
És aki azt nem tartja be, repül az országból.
Az integrációs törvényben nyilván az is benne lesz, hogy a keresztény egyházaknak is lehetővé kell tenniük a nők felsővezetővé válását. Különös tekintettel a katolikus egyházra.
A kötelező kézfogás szintén benne lesz.
Kéne ilyen ilyen Magyarországra is. Meg lehetne pl. szabadulni az ortodox zsidóktól.
Az ortodox zsidók vallási okokból nem fognak kezet a nőkkel. Magyarországon akkor került a kérdés a politika napirendjére, amikor a belügyminiszter ellátogatott a Sziget Fesztiválra, ahol vallási okokból nem fogtak vele kezet.
Lamperth Mónika még belügyminiszterként 2003 nyarán kilátogatott a Sziget Fesztiválra, ahol megnézte a zsidó sátrat. Ott bemutatkozáskor kezet akart fogni egy ortodox zsidóval, aki vallási okokból nem volt hajlandó hozzáérni. Lamperth nem pontosan értette a szituációt, ezért egy másik ortodox-szal is kezelni akart, de végül beérte azzal, hogy elbeszélgetett velük.
Akkor a jobboldali média kéjesen tárgyalta ki, hogy mennyire műveletlen egy tahó ez a belügyminiszter, de
senkinek eszébe nem jutott törvényjavaslatot benyújtani arról, hogy kötelező legyen a zsidóknak kezet fogniuk minden nővel.
Ebből is látszik, Magyarország mennyivel jobb hely, mint Németország.
A magyarok a politikuson röhögtek, nem a vallási vezetőn (bármi is volt a véleményük a vallásáról, vallásának előírásairól, vagy általában a vallásról).
De nem kell még csak vallási ok sem egy kézfogás elmaradásához. A legjobb magyar kézfogás-gate talán Sólyom Lászlóé volt, aki államfőként nem volt hajlandó kezet fogni az általa (bár vonakodva) kitüntetett Fekete János pártállami jegybankárral. Ugyanott és ugyanakkor Szabad György korábbi MDF-es parlamenti elnök viszont Gyurcsánnyal nem fogott kezet.
A 2010-es kormányváltás után pedig a Dohány utcai zsinagógába látogató Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettessel nem akart minden zsidó vallási vezető lekezelni: