Egy jegyzőt kirúgott a Rogán Antal vezette önkormányzat a Portik Tamáséknak átjátszott ingatlan miatt, míg egy másikat kinevezett Sélley Zoltán személyében, aki az összes kétes ingatlanügyletet levezényelte, mint a kerület vagyonkezelője.
Rogán Antal fideszes frakcióvezető egy hete azzal próbál takarózni a Portik Tamás élettársának kijátszott Károly körúti ingatlannal kapcsolatban, hogy kirúgta miatta a jegyzőt. Csak éppen nem akkor és nem azért. Amúgy minden stimmel. Mint kiderült, a Rogán vezette helyhatóság 2011 októberében bérbe, 2011 decemberében pedig tulajdonba adott Portik Tamás élettársa, Pápa Marianne cégének, a Classic Immo Kft-nek egy Károly körúti, 212 négyzetméteres, utcai frontos üzlethelyiséget.
A lényegében csak erre a projektre létrejött cég 7 hónappal később csaknem ötvenmilliós haszonnal adott túl az ingatlanon. (A Classic Immo 52,4 milliót, a grúz vevők pedig 102 milliót fizettek az ingatlanért, vagyis a realizált haszon 49,6 millió forint.) Az ügy külön érdekessége, hogy Rogán Antal szerint sosem látta Portik Tamást, pedig a nem jogerősen a Prisztás-gyilkosságért elítélt maffiózó élettársa éppen Habony Árpádnak, a miniszterelnök munkanélküli tanácsadója nagybátyjának, Szetlik Ferencnek az özvegye. (Szetlik volt a józsefvárosi piac üzemeltetője.)
Tehát Rogán szerint nincs itt semmi látnivaló. Pedig mindent Sélley Zoltán mostani jegyző készített elő az ügylet lebonyolításához. A belváros ingatlangazdálkodásának központja a kerületi vagyonkezelő cég. Ez a társaság az, amelyik előkészíti az ingatlanok bérbeadását, javasolva, ha egy ingatlanra több bérlő van, hogy kit válasszanak. Második körben akkor akad szerepe a cégnek, amikor elidegenítésre kijelölik az ingatlant, harmadjára pedig akkor, amikor előkészítik az adás-vételi szerződést, negyedjére akkor, amikor aláírják azt. Ráadásul akkor újra eléjük kerül az ügylet, amikor le kell mondania az önkormányzatnak az elővásárlási jogáról.
De nem csak a mostani jegyző, az önkormányzat akkori képviselői is sárosak, mert háromszor szembesülhettek az ügylettel. Sőt a tulajdonosi és elidegenítési bizottság tagjai hatszor találkozhattak az ingatlan ügyével, hiszen ők adták bérbe, javasolták elidegenítésre, és azt tanácsolták, ne éljen a kétszeres áron elővételi joggal a testület. Ez utóbbi bizottságban megfordultak díszellenzékiként Kovács Alex Gábor, később Pásztor Tibor szocialista képviselők, és rendkívül olajozottan együtt tudtak működni a grémium fideszes többségével.
Talán erre magyarázat lehet, hogy mind a ketten Rogán polgármestersége alatt vettek hiperkedvezménnyel lakásokat, és hogy a Fidesszel kötött megállapodás alapján időnként ajánlhattak lakásbérlőket a tulajdonosi bizottság figyelmébe, amit Rogán Antal akkori katonái figyelembe vettek. Pásztor felügyelő bizottsági tagja is volt a kerületi vagyonkezelőnek, de ott se észlelt soha semmilyen visszásságot. Ezt a posztot a testületből való kiesése után Steiner Pál örökölte, akitől szintén nem kell túl jelentős ellenőrzési funkcióra számítani, a Giró-Szász-féle ingatlanügyben például ő szólalt meg a legkésőbb és a legpuhányabb módon. Nem csoda, hiszen Steiner már polgármestersége alatt rászorult Rogán Antal támogatására, ugyanis elveszítette a testületi többségét, amit úgy vásárolt akkoriban össze.