A Momentum a Soros, meg az új Gyurcsány.
Ezt például onnan lehet tudni, hogy a kormánypropaganda zászlóshajója szombaton 3 külön + 1 fél cikkben is foglalkozik a parlamenten kívüli párttal.
A fiatalság mai Petőfijei című opuszában a cöfös Fricz Tamás például leszögezi
A legfontosabb annak a felismerése, hogy 2022-ben nem az MSZP vagy a DK lesz a legnagyobb ellenfél, hanem a Momentum.
A vezető publicisztikában (A Momentum igazi arca) a belföldi rovatvezető Kis Ferenc destruktívnak, "magyarellenesnek" és idegen ügynöknek, horribile dictu: "új liberálisnak" nevezi a Momentumot.
A Nézőpontot igazgató Mráz Ágoston Sámuel ugyanakkor szkeptikus. Szerinte a Momentum "politikai identitása meglehetősen bizonytalan", és a nem lesz nagy siker, hogy el akarják törölni a Fidesz közpénzből történő szavazatvásárlását, az ún. családi adókedvezményt.
Mráz értékelését árnyalja, hogy egy olyan címlapcikkhez tették be, amelyik azon kesereg, hogy Visszahozná a Momentum a megszorítások politikáját. Azaz ők az új Medgyessy, de még inkább a Gyurcsány.
És a nemzetes urak még visszafogottak is voltak a Pesti Srácokhoz képest, amely ősszel egész cikksorozatban követelte a Momentum betiltását, miután azok nem voltak hajlandók
- se megszavazni a Fidesz brüsszeli jelöltjeit,
- se támogatni a NER szatellitpártjait a szomszédos országokban.
Vagy a Fidesz itthoni szatellitpártja, a vállaltan szélsőjobbos Mi Hazánk arcához, Novák Elődhöz képest, aki éppen a kormánylap előző napi számában osztotta meg a nyilvánossággal, hogy "keresztényellenes uszítás" miatt feljelentette a terézvárosi momentumos polgármestert.
A parlamenten kívüli párt elleni offenzívára az egyik magyarázat nyilván az, hogy a fogyasztói társadalom két ünnepe között is meg kell tölteni valamivel az újságot.
A másik a közvéleménykutatások aktuális állása, miszerint a Momentum - a DK-val párban - az egyik legnépszerűbb ellenzéki párt. Azonban míg Gyurcsányék előtti komoly növekedési korlátok állnak (a szavazók életkora és a pártelnök személye), a Momentumot ilyesmi nem hátráltatja. Sőt.
Fricz idézi azt a kutatást, ami szerint
az egyetemisták, főiskolások elsöprő többsége (!)
szabad szellemű vagy liberális gondolkodású
européerként identifikálja önmagát.
Ez a fő probléma. Nem a Momentum önmagában, hanem akiket és amit képvisel. Márpedig szabad szelleműnek lenni
a nemzeti és keresztény értékrend szemszögéből nézve
elviselhetetlen nézet.
Nem pusztán a Momentum, hanem egy egész generáció kezd kicsúszni a NER, a Fidesz és a jobboldal markából.
Valamit lépniük kell. Mondjuk innen nézve nem tűnik nagyon produktívnak felhívni a szabad szellemű ifjúság figyelmét, hogy egy párt pont őket akarja képviselni. Ez a stratégia már az "alkalmatlan" Karácsony Gergellyel szemben se nagyon jött be.
Az utolsó 100 komment: