A véleménynyilvánítás szabadságának nagyobb dicsőségére.
A köztársasági elnök áprilisban aláírta a CEU-törvényt, noha gond nélkül elküldhette volna az Alkotmánybírósághoz, hogy kiderüljön, igaza van-e az érintett intézménynek, az ellenzéknek és több - nem is ellenzéki - alkotmányjogásznak, akik szerint sérti az alaptörvényt.
Ezek után Áder május 8-ai újbóli beiktatásán az párbeszédes Szabó Tímea illusztrálta, hogy az elvileg a nemzet egységét megjelenítő államfő valójában csak a kormány bábja.
Szabót a parlament tekintélyének megsértése miatt egyhavi illetménye harmadának elvonásával büntette Kövér házelnök, amit a mentelmi bizottság után a parlament kormánypárti többsége helybenhagyott: a képviselő
249 ezer forinttal kevesebbet kap készhez.
Ugyancsak Áder miatt büntették a szocialistákat: az Országgyűlés fideszes-KDNP-s többsége helybenhagyta Kövérnek azt a korábbi döntését, amely 50-100 ezres összegekre büntette a törvény ellen ugyancsak demonstratívan tiltakozó képviselőket.
- 50 ezer forintot vontak le azoktól, akik a Vétó!-táblákat tartották (Józsa István, Szabó Sándor, Szakács László, Teleki László, Tukacs István).
- Százezret azoktól, akik a Ne írd alá, János! feliratot emelték fel (Bangóné Borbély Ildikó, Gőgös Zoltán, Heringes Anita, Horváth Imre, Korózs Lajos), mert ők a parlament mellett
a köztársasági elnök tekintélyét is megsértették azzal, hogy letegezték.
A szocialisták bejelentették, hogy Kövér és a parlament döntése ellen a strasbourgi emberjogi bírósághoz fellebbeznek.