B1 blogcsalád



Orbán elszámította magát: nem volt jó lépés a CEU beszántása

2017. április 07. - Szelestey

Szelestey Lajos nemzetközi sajtószemléje, 2017. április 7. 

ceu_1.jpg

Itt meghallgathatja a lapszemlét

Economist: Orbán az értelmiség ellen – Magyarország törvényt hozott, hogy bezárassa a számára kellemetlen Közép-Európai Egyetemet, amely kicsiny, de talán a legtekintélyesebb felsőfokú tanintézet az egész országban, viszont a Fidesz szemében liberális melegágy, az ellenzék menedéke. A kormányfőt felbátorítja a hazai ellenzék impotenciája és Trump győzelme. Pártja le akar csapni a külföldi támogatással működő civil csoportokra is. Boros Tamás a Policy Solutions-tól azt mondja, a CEU nem érdekes az átlagember számára, viszont nagyon fontos, amit jelképez. Hogy ti. Orbán ellenőrizhet mindent. De a nemzetközi felháborodás nagy, és lehet, hogy a miniszterelnök rosszul mérte fel Amerika reakcióját. Trump időnként beveti az illiberális nacionalizmust, viszont Washington nem veszi jó néven, ha egy olyan egyetemet zárnak be önkényesen, amelyet akkreditáltak a tengerentúlon.

 

Süddeutsche Zeitung

suddeutsche.jpg

A brüsszeli tudósító arról számol be, hogy a Fidesz miatt heves vita robbant ki az Európai Néppárt strasbourgi frakciójában. A vezetőségi ülésen kiderült: jó pár nemzeti delegáció a felsőoktatási törvény e héten elfogadott változatában újabb bizonyítékot lát, mármint hogy a magyar kormány szembemegy a kereszténydemokrata felfogással. Felzúdulást váltott ki az EU-ról kezdett nemzeti konzultáció is, amelynek jelszava, hogy állítsuk meg Brüsszelt! A német kereszténypártok vezetői is élesen reagáltak a fejleményekre. Azt hangsúlyozták, hogy a CEU által képviselt nemzetköziség, nyíltság és tolerancia közös európai érték, amit az EPP is támogat. Mindketten hálásak, amiért a magyar EP-képviselők sokszor a konzervatívokkal együtt szavaztak, ám most aggódnak, mert egyre inkább eltérnek egymástól a magyarok, illetve a CDU és a CSU által vallott értékek.

 

Spiegel

der_spiegel_1.jpg

A lap „A megosztó – Orbán jobboldali populistái az EU-ban“-címmel azt taglalja, hogy a magyar miniszterelnök tekintélyelvű és a Európa-ellenes politikája szakítópróba elé állítja az Európai Néppártot. Ebből a német kereszténypártok is gondja lesz. A vita azután éleződött ki, hogy a Fidesz strasbourgi frakciója megpróbálta Sorosra hárítani, illetve elkenni a felelősséget a CEU ügyében, amire az egyik luxemburgi képviselő úgy reagált, hogy miért van a magyar párt még mindig a frakcióban, mehetne önszántából, isten hírével. Dehát a felsőoktatási jogszabályt úgy alkották meg, hogy távoznia kelljen Magyarországról a Közép-Európai Egyetemnek. Szóvivője útján megszólalt az ügyben Merkel, Steinmeier államfő pedig személyesen is. Ugyancsak aggódik az amerikai kormányzat. A Bizottság is foglalkozik a kérdéssel, éspedig éppen a néppárti EP-csoport vezetőjének kérésére.

 

Economist

economist_1.jpg

Orbán az értelmiség ellen – Magyarország törvényt hozott, hogy bezárassa a számára kellemetlen Közép-Európai Egyetemet, amely kicsiny, de talán a legtekintélyesebb felsőfokú tanintézet az egész országban, viszont a Fidesz szemében liberális melegágy, az ellenzék menedéke. A kormányfőt felbátorítja a hazai ellenzék impotenciája és Trump győzelme. Pártja le akar csapni a külföldi támogatással működő civil csoportokra is. Boros Tamás a Policy Solutions-tól azt mondja, a CEU nem érdekes az átlagember számára, viszont nagyon fontos, amit jelképez. Hogy ti. Orbán ellenőrizhet mindent. De a nemzetközi felháborodás nagy, és lehet, hogy a miniszterelnök rosszul mérte fel Amerika reakcióját. Trump időnként beveti az illiberális nacionalizmust, viszont Washington nem veszi jó néven, ha egy olyan egyetemet zárnak be önkényesen, amelyet akkreditáltak a tengerentúlon. De lehet, hogy a végén kompromisszum születik. Egy nyugati diplomata szerint a magyar vezetés sem egységes abban, hogy jó ötlet volt-e nekimenni az egyetemnek.

 

Washington Post

washington_post_1.jpg

A Közép-Európával foglalkozó neves történész és elemző, Ann Applebaum azt latolgatja, vajon Trump engedi-e, hogy Orbán megússza az egyetemi autonómia ellen intézett támadást. A kormány a miniszterelnökkel és a vonalhű sajtóval együtt alávaló kampányt indított az CEU ellen, mert abban bízik, hogy Amerika majd mellé áll. A tanintézmény igen magas színvonalon működik, ám Orbán nacionalista és egyre inkább illiberális Magyarországa számára a nyílt társadalom sértés, a kritikus gondolkodás gyanús, a Nobel-díjasok fellépését pedig külföldi beavatkozásként intézik el. A taktika szokásos: először fel kell korbácsolni az érzelmeket és a gyűlöletet, majd jön a drámai “megoldás”, és ettől a politikai tábor jól érzi magát. Ez így történt a szír menekültek és a filozófusok ügyében is. Egykor a magyar kommunista párt ugyanilyen kampányokat folytatott az ideológiai ellenségekkel szemben, Oroszország és Irán pedig ma is alkalmazza a módszert. Soros kedvenc célpont és alkalmas bűnbak. Új viszont a történetben, hogy egyesek szerint Orbán az egész akcióval azt akarja kipuhatolni, mit szól hozzá a jelenlegi washingtoni adminisztráció. Vannak barátai a Fehér Házban és a Kongresszusban. Majd most meglátjuk, hogy az Egyesült Államok még mindig kiáll-e a tanszabadság mellett, vagy Trump alatt feladja azt?

 

FT

financial_times.jpg

A lap kiemeli, hogy Orbán Viktor már sok ellenféllel nézett szembe az elmúlt 11 évben, bankok, energiaszolgáltatók, újságok, stb, mindegyik disznóságnak minősítette, ami vele történt, aztán vagy beállt a sorba, vagy eltűnt. Kevesen gondolták, hogy éppen a CEU professzorai ütnek vissza ilyen keményen. A felzúdulás nehéz helyzetbe hozza a kormányfő elvbarátait az Európai Néppártban. A populista-nacionalista Fidesz évek óta élvezi a konzervatívok támogatását, illiberális politika ide vagy oda. Néhány EP-képviselő most a 7-es cikkelyhez folyamodna, amihez szükség volna legalább valamekkora segítségre a Néppárt részéről. De az illiberális irány miatt a héten ismét jelentkeznek a gondok, mert kijön a törvényjavaslat a civil szervezetek ellen. Budapest ez ügyben is azt mondja majd, hogy a bírálatok mögött Soros hazugságai vannak. Amikor viszont a jövő héten meglesz a Bizottság jelentése felsőoktatásról, meg kell nézni, hogy az megint igyekszik-e elkerülni az összecsapást Magyarországgal, ahogyan az a menekültválság kapcsán is történt. Egyben pedig megmutatja, hogy ideológiailag mennyire rugalmas az EPP. Vagyis hogy van-e a lojalitásnak határa, vagy a politikai pártcsalád minden körülmények között összetart, noha itt egy tag éppen az egyetemeken és a civil társadalmon tapos.

 

Süddeutsche Zeitung

suddeutsche.jpg

A földrész kereszténydemokratái az európai értékek védelmezőinek tekintik magukat, mégis megengedik, hogy Orbán Viktor elmossa a határt a völkisch felé, ám ezt semmi sem igazolhatja. A kérdés ezek után, hogy ki állítja meg a kormányfőt? A konzervatívok pár napja Máltán kinyilvánították, hogy a nyílt társadalom és a demokrácia számára a nosztalgikus nacionalizmus jelenti a nagy veszélyt. Azután jött a magyar törvénymódosítás, és rögtön látni lehetett, mekkora a távolság vágy és valóság között. Az EPP mindig megtalálja a modus vivendit a Fidesszel. Orbán már jó ideje folytatja a hadjáratot a liberális demokrácia ellen. Makacsul korlátozza a lehetőséget mindazok számára, akik veszélyeztethetik hatalmát. Szóval hogyha a Néppárt tényleg le akarja gyűrni a nosztalgikus nacionalizmust, akkor ezt kezdhetné a saját sorain belül. De itt ugyanazt látni, mint az egész EU-nál: ellentétbe kerülnek az érdekek és az értékek. Az EPP bent akarja tartani a klubban a Fideszt, mert így a frakció a legerősebb lehet Strasbourgban, és ha baj van, Orbán is mindig az övéivel szavaz a Tanácsban. A politikus nagymester abban, miként kell adagolni a pimaszságot. Járja a pávatáncot. Ám minél tovább tűrik ezt, annál hiteltelenebbé válnak a kereszténydemokraták. És arra rámegy az unió, ha feladja alapértékeit.

 

Deutsche Welledeutsche_wellw.jpg

Magyarország megpuccsolja a demokráciát, mert az új felsőoktatási törvény kapcsán többről van szó, mint a CEU jogainak korlátozásáról. A német közszolgálati rádió szerint az egyetem megtestesít mindent, ami manapság veszélyben van Magyarországon: a képzés, a vélemény szabadságát, az átláthatóságot és a nemzetközi kapcsolatokat. Orbán a jelek szerint pontosan a tanintézményt igyekezett telibe találni. A politikus az oktatás ellenőrzésével, a sajtószabadság megnyirbálásával és a civil szervezetek elnyomásával egyengeti az utat az illiberális demokrácia felé. Ehhez megfelelő célpontként szolgál Soros György is, akiből az évek során elsőszámú közellenség lett. Orbán szerint még a bevándorlási hullám is az ő lelkén szárad. A vicc csak az, hogy az üzletember gazdag, de sem politikailag, sem gazdaságilag nincs elég eszköze, hogy komolyan veszélyeztethesse a magyar kormányt. Enyedi Zsolt rektorhelyettes ugyanakkor azt hangsúlyozza, hogy ha maradnak, akkor ragaszkodnak a teljes autonómiához és tanszabadsághoz.

 

Politico

politico_1.jpg

A Soros-féle egyetem ellen hozott jogszabály szakadáshoz vezet az Európai Parlamentben, bár nem lehet tudni, hogy a Néppárt elszántsága elegendő-e a Fidesz megbüntetéséhez, illetve kizárásához. A Bizottság a Brexit miatt igyekszik megőrizni az egységet és Magyarország hírhedten képes felrúgni az egységfrontot, csak éppen Brüsszel a saját hitelét kockáztatja, ha nem tesz semmit a CEU érdekében. Ezért ítélik el egyes biztosok máris a lépést. Strasbourgban egyenesen polgárháború tört ki. A magyar frakció az Állatfarmhoz hasonlította az egyetem akcióit, mondván, hogy mindenki egyenlő, de vannak egyenlőbbek. Erre válaszolt úgy egy luxemburgi képviselő, hogy fel is út, le is út.

 

US News and World Reportus_news.jpg

A kérdés az, hogy a CEU áldozatul esik-e Magyarországon az eszmék harcának. A szerző, a canberrai egyetem egyik, kormányzati tudományokkal foglalkozó professzora, megjegyzi, hogy az egyetemi oktatók gyakran igencsak határozottan támogatják a polgári szabadságjogokat, a szólásszabadságot és más liberális demokratikus értékeket. Putyin és Orbán már évek óta ostorozza Soros Györgyöt és Trump győzelme óta más kelet- és közép-európai vezetők is követik példájukat. A magyar miniszterelnök 2010 óta igyekszik központosítani a hatalmat, ami tipikusan state capture, tehát a foglyul ejtett államra jellemző. Annak lényege, hogy egy-két csoport gazdagságát és befolyását maximalizálja, ahelyett, hogy a köz érdekeit szolgálná. Időnként klienskapitalizmusnak is hívják. Magyarországon Orbán szövetségei és barátai rátették a kezüket az állami cégekre, a földekre, a jövedelmező vállalatokra és az európai támogatásokra. A politikus populista taktikájának része, hogy becsmérli a romákat, a menekülteket, a hajléktalanokat és más kisebbségeket.

Bírálói szerint a Fidesz hármas célt próbál elérni: lehetetlenné tenni a kulcsfontosságú civil szervezetek munkáját, törvénytelenné tenni őket, illetve a független kritikusokat a közvélemény előtt, végül pedig megerősíteni a támogatást párt választói táborának részéről. A demokrácia és az önálló intézmények kapcsán Orbán az eszmék harcában a keresztény kultúrára és a konzervatív értékekre hivatkozik, szembeállítja a „demokratikus káoszt” a keménykezű vezetéssel, ami szavatolja a harmóniát és a rendet. Ebben a helyzetben az egyetemek bármikor csatatérré változhatnak, amint az a jelek szerint a liberális CEU-val történt. Az egyetem a frontvonalra került, és hogy fennmarad-e, az a nemzetközi támogatástól függ, ideértve más államokat. Szükség van az amerikai és az uniós kormányok oldaláról a diplomáciai nyomásra. A választások előtt Orbán valószínűleg még rátesz a populista stratégiára. Viszont ha a vita nem rendeződik 2018 tavaszáig, az gyengítheti az egyetemnek nyújtott támogatást a hazai szövetségesek részéről.

 

Le Monde

le_monde.jpg

Orbán Viktor Soros Györgyöt és az uniót támadja. A milliárdos ellen kezdett villámháborúnak van 1500 járulékos áldozata, a CEU hallgatói, akik egyáltalán nem lehetnek biztosak abban, hogy folytathatják tanulmányaikat. A Parlament fittyet hányt a nemzetközi és hazai tiltakozásokra, a kormányfő pedig meg sem próbált titkot csinálni abból, hogy megveti a törvénytelen versennyel megvádolt egyetemet. Az ultrakonzervatív magyar politikus ellenfelei valósággal el vannak képedve azon, hogy a kormányfő az unió kellős közepén alkalmazza Putyin módszerét, mégpedig a lázongó értelmiségiek megbélyegzésére és elűzésére. A nemzetközi felháborodás ugyanakkor sohasem zavarta Orbánt, amikor egymás után követte el a provokációkat az utóbbi jó hat évben. A magyar baloldal szétesett, a Jobbik általában megszavazza a Fidesz előterjesztéseit. Egyben tapsol a hivatalos, Európa-ellenes retorikának, amely úgy állítja be, mintha a miniszterelnöknek a brüsszeli agressziótól kellene megvédenie az országot, noha az EU igencsak bőkezűen segíti a magyar fejlődést. Ehhez képest a kormány 1,2 milliárd forintot költ a Brüsszel-ellenes kampányra.

 

Reuters

reuters.jpg

A Nyílt Társadalom Kezdeményezés európai igazgatója arra számít, hogy leginkább a kicsiny civil csoportok sínylik meg a készülő törvényt. Goran Buldioski hozzátette, a kormány már jó ideje azon van, hogy kiiktasson minden szabad hangot. Ennek megfelelően a jogszabály teljesen felesleges, megbélyegző és diszkriminatív lesz. Bakonyi Anikó, a Helsinki Bizottság programigazgató úgy véli, hogy a hatalom ily módon próbálja meg lejáratni az NGO-kat a közvélemény előtt.

 

Die Presse

die_presse.jpg

Orbán Viktor a nemzeti konzultációval új frontot nyitott az EU elleni harcban. A célzatos, elfogult kérdőívekkel kívánja megerősíteni saját helyzetét a liberalizmussal szemben, illetve megállítani Brüsszelt. A kérdések azt sugallják, hogy el kell utasítani a kvótákat, hogy az unió magasabb adókat próbál rákényszeríteni az országra, és munkahelyeket semmisít meg, illetve gyanús külföldi szervezeteket igyekszik befolyáshoz juttatni. Ez utóbbi pont kapcsolódik ahhoz, hogy kiéleződött a vita a jogállamiságról, a CEU-t éppen el akarják zavarni. Erről a Bizottság elnöke úgy nyilatkozott, hogy neki bizony, nem tetszik a magyar döntés.

A testület ugyan megindíthatja a 7-es cikkely alapján az eljárást Budapest ellen, ám a várható lengyel vétó miatt ennek nem sok elrettentő ereje van. Többet lehetne elérni azzal, ha kilátásba helyezik, hogy kiteszik a Fideszt az Európai Néppártból. Ott különösen a lengyel Polgári Platform képviselői lázadoznak Orbán Európa- és CEU-ellenes politikája miatt. De nem valószínű, hogy megválnak a párttól. Az EPP ugyanis még mindig úgy gondolja, hogy megfelelő irányba tudja befolyásolni Orbánt. Utóbbi pedig nagy szolgálatot tett a konzervatívoknak, amikor Varsó ellenállása dacára Tusk újraválasztása mellett voksolt. Az Eurasia Csoport egyik szakértője azt mondja, a francia és a német választások előtt az európaiak egyébként sem szeretnék élezni a helyzetet. Vagyis az év végig van mód arra, hogy tovább épüljön a magyar illiberális demokrácia.

 

Der Standard

der_standard.jpg

A Lex CEU-val Orbán egyrészt el akarja hallgattatni kritikus és liberális hangokat, másrészt pedig igyekszik magára irányítani Trump figyelmét. Merthogy szeretné, ha fogadnák a Fehér Házban. Ez utóbbi az első pillanatban képtelenségnek tűnik, de a mozaikok összeállnak. Hiszen ő maga jelentette ki, hogy az egyetem számára kiút, ha megállapodás jön létre ez ügyben az Egyesült Államokkal. Ő a maga részéről kész a tárgyalásokra. Azon kívül az új amerikai elnök is szívből utálja Sorost. Csakhogy a tengerentúlon az oktatás autonómiája drága kincs, és az első washingtoni megnyilvánulások azt igazolják, hogy párthovatartozástól függetlenül elítélik az Országgyűlés határozatát. Orbánt ugyanakkor láthatólag idegesíti, hogy még mindig nem hívták meg az USÁ-ba. Alighanem ezért rendelik haza két év után Szemerkényi Rékát. Trump azonban feltehetőleg nem szeretne a magyar politikussal a kamerák előtt pózolni, amikor több munkatársa ellen is vizsgálat folyik az orosz kapcsolat miatt, hiszen a nyugati vezetők közül Orbán mindenki másnál jobban összemelegedett Putyinnal.

 

FAZ

fraknfurter.jpg

A tudósító élt a hatalom által felkínált lehetőséggel és felkereste a tompai tranzitövezetet, amelyet az ellenzők illegális internálótábornak tartanak, a kormány viszont nem lát benne semmi rosszat. A gyerekeknek van ott egy csomó játék is pl., csak éppen az egészet minden oldalról háromszoros szögesdrót veszi körül. A létesítmények miatt az Európa Tanács és a Bizottság is aggodalmát fejezete ki, mármint hogy megfelel-e a nemzetközi előírásoknak, ha kivétel nélkül és hosszú időre őrizetbe veszik a menedékkérőket. Az UNHCR szerint a válasz egyértelműen nem, azaz Magyarország megszegi a vonatkozó normákat. De arról nincs szó, hogy nyomortanya lenne. Az újságírók ottlétének idejére azonban az ott lévő mintegy 30 menekültet átvitték Röszkére. Pintér Sándor azt mondta, a személyiségi jogaikat védik ily módon. Távozni egyébként bármikor lehet a zónából – vissza Szerbiába. Hogy ehhez Belgrád mit szól, az már más kérdés. A magyar fél ugyanakkor továbbra is tagadja, hogy bántalmaznák az elfogott illegális határsértőket, a túloldalon viszont a szenvedő alanyok egészen másként mesélik el a történteket. 

Hangos lapszemle itt meghallgatható

A bejegyzés trackback címe:

https://b1.blog.hu/api/trackback/id/tr2012407189

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Jakab.gipsz 2017.04.07. 16:37:59

Köszönjük a lapszemlét Lajos !

Godot-ra várók, egységes fellépése a nyitott társadalom védelmében számunkra rosszat jelent, ennyi dilinyós egy-rakáson szinte elképzelhetetlen, mert ugyebár Godot-ról is mindenki beszélt csakhogy senki sem látta még.

Hasonlómódon a nyitott társadalom multikultúrájához, de vajon olyan dolgot ami nem létezik, feltétlenül szükséges-e le tesztelnünk, merül fel a kérdés és nem csak Orbánba hanem még sokan másokba.

Te mit gondolsz Lajos.

Janossz 2017.04.07. 18:11:26

Na, majd most mindjárt ideérnek a nagytudású suttyók, és egy jól irányzott Breitbart-linkkel megsemmisítik az egész összehordott anyagot.
Rendes magyar fidesztroll csak azt olvassa (természetesen eredetiben), csak annak hisz!
Igaz, hogy némelyeknek az állítólagos anyanyelvi kommunikáció sem megy zökkenőmentesen. Ugye, Gipszes?

pamut 2017.04.07. 18:51:24

Mindenki tudja, és még Orbán III/III-as spiclijei sem bírják letagadni:

A CEU-nak köszönhetően:
- Magyarország gazdagodott, gyarapodott szellemileg,
- Magyarország gazdagodott, gyarapodott kutatásban, tudományban,
- Magyarország gazdagodott, gyarapodott kapcsolatokban,
- Magyarország gazdagodott, gyarapodott egyéni karrierutakban,
- Magyarország gazdagodott, gyarapodott anyagilag,
- Magyarország gazdagodott, gyarapodott jó hírnévben.

Abszolút a nemzet hasznára volt és van. Abszolút, nemzeti érdek a megtartása, ez egy nemzeti kincs, egy nemzeti büszkeség.

Viktor, az Egyetempusztító, ezt a nemzeti büszkeséget öli most meg.

Ez nettó országcsonkítás.
Ez nettó hazaárulás.
Ilyet még Kádár meg Rákosi SEM csinált.

Kérdés:
Van ezen a bolygón olyan magyar ember akinek van bőr a mocskos pofáján felvállalni hogy ő ezt támogatja?
Van ezen a bolygón olyan magyar ember aki vállalja hogy a színtiszta öncélú pusztítás mellett áll?
Van ezen a bolygón olyan magyar ember aki vállalja hogy kollaboráns hazaáruló fideszes?

Jakab.gipsz 2017.04.07. 19:18:07

@Janossz: El gondolkodtam azon ezek az elemzések vajon kiknek készültek, a CEU és a nyitott társadalom védelmében.

Szerintem a brüsszeli géniuszoknak.
Többek között, a nyolc osztályos M. Schulz és géniusz társai számára, mert ugyebár nagyon okosak, és csak a a 100 % -kal elégednek meg, a 100 % pedig biztosan elegendő a kancellári jelöléshez, a nyitott társadalom védelmében.

A néhai kárpátok géniusza most röhög jót a markába, neki is elegendő volt a nyolc osztály + a párt iskola, és jó sajtója is volt, (egy jó darabig).

@pamut: Ez neked is szól pamut agyú pamut.

Mond Te kit akarsz felvállalni és kivel akarsz kollaborálni?

pamut 2017.04.07. 19:22:18

@Jakab.gipsz:
Mi szól nekem, idióta? Scholz-cal jössz? Mi bajod van? Már nem tudod hogy beszélj félre a legjobb magyar egyetem elpusztítása kapcsán?
A kollaboráns azt te vagy gipszagyú, te vagy aki az orbánmaffia összes gaztettét, rablását hazaárulását és pusztítását támogatod. egy féreg kollaboráns hazaáruló vagy. ez van.

Itt ez az egyetempusztítás is, nem sül le a pofádról a vastag bőröd hogy nyíltan kiállsz Magyarország megcsonkítása mellett?

Janossz 2017.04.07. 19:38:17

@Jakab.gipsz: Ejnye. Majd a német állampolgár eldönti, kit milyen tisztségre vél alkalmasnak, és aszerint szavaz.
Olyan jellemző rátok, hogy ha valami gond van körületek, azonnal kezdtek kifele mutogatni. Majd megoldják a németek a problémáikat, eddig is ezt tették, sikerrel, ne aggódj!
Én most nem fogom itt neked neked sorolni a fogalmatlan, műveletlen Fidesz-kormánytagokat, akik egy kerek mondatot képtelenek kisajtolni magukból. Legyen elég schnitt Elnök Úr munkásságára emlékeztetni.
Te meg, mielőtt mások iskolázottságával példálózol nézz már kicsit magadba! Igekötőt külön írni, kérdőmondatot ponttal zárni azért nem nagy észre vall, ugye?

pamut 2017.04.07. 20:07:11

Milyen érdekes, valahányszor megkérdem a hazaárulókat,. hogy kiállnak-e az öncélú pusztítás mellett, csak kussolnak. Meg elkezdenek valami totál-full másról beszélni....

Akkor kérdem másképp:
- Milyen érzés az egyetem-rombolás? Kellemes? Izgi?
- Élvezitek hogy emigrációba kényszerítitek ezt a hatalmas értéket, tudást, a vele járó anyagi és szellemi előnyöket, és egyben áttételesen már most is kárt okozva az egész magyar tudománynak és felsőoktatásnak?
- Élvezitek hogy emigrációba kényszerítitek azt aki CEU-szinten akarja magát képezni?
- Élvezitek, hogy nem csak egy kiváló, nemzetközi hírű egyetemet utáltok ki, de egyben megfosztjátok a magyarokat attól, hogy itt Magyarországon világszínvonalú oktatásban részesüljenek?

Jakab.gipsz 2017.04.07. 20:34:11

@pamut: @Janossz: Hát éppen ez az amiről beszélünk.
Miféle egyetem a CEU : hülye kápó képző, nem tudományt tanítanak, hanem marhaságot.
A tudomány-filozófia, tudomány, tudományos kérdésekről nem lehetséges népszavazást tartani, valami vagy igaz vagy hamis.
Az igazság pedig nem vehető meg pénzel, hiába alapított Soros egyetemet az a diploma amit osztogatnak a CEU-n egy kalap szart sem ér, annyit sem mint a papír amire ráírják.

Szélhámosság az egész CEU, fikció, a szólás és lelkiismereti szabadság nem azt jelenti, hogy minden elme-betegnek igaza lehet. Azt a filozófiai diszciplínát amit Soros terjeszt soha senki nem vizsgálta felül, sem pedig a tanító mesterének K. Popper baromságait.

Komolyan aggódom Németországért, és az Európai Unió jövője miatt, mit tehetünk mi magyarok, ha már egyszer ránk sütötték az "utolsó csatlós bélyegét" a hülyék, harcolunk a szövetségeseinkért, ne ugorjatok bele abba kútba amit ez a hülye Soros mutogat, mert nem tudjátok milyen mély.
Ezt a komplex probléma halmazt a (globális válságot) egyszerűbben nem lehet elmondani.

Soros és a CEU sajnos a "Sátán tudomány egyeteme", de ez a "Sátán" nem az a sátán amiről a mesék szólnak, hanem csak egy hétköznapi matematikai rejtvény, egy bonyolult ügy metaforája, amely meghaladja a képzelő erőtöket.
Mert ugyan már emberek vagytok, de úgy gondolkodtok, mit ha még mindég csak csupasz majmok lennétek.

Kurt úrfi teutonordikus vezértroll · https://hatodiklenin.blog.hu/ 2017.04.07. 20:42:27

@Jakab.gipsz: Majd pont te tudod mennyit ér ez az egyetem, te aki a neoliberalizmus összekevered a liberalizmussal. Alapvető műveltséged hiányzik, de attól te tudod, hogy ez az egyetem szar. Mert a gazdáid ezt adták a szádba. Elképesztő mennyire sötét vagy!

Janossz 2017.04.07. 20:48:12

@Jakab.gipsz: Aggódj innentől inkább a Viktorodért. Van okod rá.
Elmebeteg egy szó, még az általánosban is. Ki a vevő a Galaxisban erre a sötét dumátokra?

sőőtnagyonis 2017.04.07. 20:55:36

Orbán már saját magától is retteg. Hamarosan gyogyó lesz ebből.
Ezt a csapongást nem lehet már követni sem. Gondolom egyre többet őrjöng a színfalak mögött, különösen azért, mert minél jobban vagdalkozik annál komolytalanabbnak tartják. Putyinnak addig kell, míg pénzt lát belőle, persze még egyenlőre Ukrajna még nem előzött meg bennünket, de már belekezdtek. Vízumot már nem kell venniük, de nekünk kell, ha ezeknek a satu hülyének beintenek.

Kurt úrfi teutonordikus vezértroll · https://hatodiklenin.blog.hu/ 2017.04.07. 20:58:26

@Jakab.gipsz: Ne vetítsél már!
Inkább azt mondd meg, hogy megértetted-e már hogy a liberalizmus egy világnézet, a neoliberalizmus pedig egy konzervatív felfogású közgazdasági fogalom.

Kurt úrfi teutonordikus vezértroll · https://hatodiklenin.blog.hu/ 2017.04.07. 20:59:37

A CEU beszántása azért kellett mert böki Putyin csőrét hogy egy csomó orosz tanul ott.

Punxsutawney Mormota 2017.04.07. 21:32:56

Naszóval, kémeim (a gyíkemberek a Szírius B-ről, akik chemtrailen közlekednek, és dimenziók közötti kaput a HAARP antennái nyitják meg) jelentették, hogy odaát mindenki fetreng a röhögéstől, mivel ők tudják, hogy Orbán Viktor valójában Soros embere. Orbánt Soros még a a roxforti tanulmányai alatt állította a maga oldalára, egy tehetséges orosz varázslótanonc, bizonyos Putyin segítéségével.
A kémeim (a gyíkemberek a Szírius B-ről, akik chemtrailen közlekednek, és dimenziók közötti kaput a HAARP antennái nyitják meg) szerint Orbán Viktor roppant tehetséges tanuló volt, különösen a szómágia tudománya keltette fel az érdeklődését, amelyet szorgalmasan gyakorolt a tanulótársain.
Mugliismeretből viszont csúnyán elhasalt egyszer. Vesztét, és az intézményből való korai elbocsájtását az okozta, hogy a Sötét mágiák tantárgy zéhájára nem készült fel, ellenben ellopta a mellette ülő gondolatait. Lebukott, ellenben ez beindította a karrierjét, hiszen ekkor karolta fel az ember, akinek a nevét nem mondjuk ki.

Punxsutawney Mormota 2017.04.07. 21:34:36

@Kurt úrfi teutonordikus vezértroll: Ne várd tőle. Ha valamire nem tudnak válaszolni, mert nincs benne a GYIK-ban, akkor ignorálják, mint @dunántúli gyerek a negatív és pozitív számokat. :D

pamut 2017.04.07. 23:54:41

@Jakab.gipsz:
"Miféle egyetem a CEU : hülye kápó képző, nem tudományt tanítanak, hanem marhaságot."
Ugye ez valami önparódia, te nyomorék?
Az hogy világszinten jegyzett, elismert, az lófasz, mert az van amit te mondasz ugye? :D
süti beállítások módosítása