Schmidt Mária Orbán Viktornak köszönheti a karrierjét. Az első Fidesz-kormányban a miniszterelnök politika főtanácsadója volt, aztán kapott egy saját múzeumot (vagy múzeumnak nevezett kiállítást), ahol kedvére bánhatott szabadon a történelmi tényekkel.
De 2006-ban arra tudott utalni az azóta bezárt Népszabadságban, hogy Jones nem tér vissza. Azaz, hogy Orbán már nem lesz a Fidesz és/vagy a jobboldal első embere. Ez nagy hiba volt.
Az akkori harci lap, a Magyar Nemzet cikket is írt ellene, miszerint Schmidt Mária ante portas. Hogy pártot gründol Áderral, Spéderrel, Stumpffal.
Schmidt meg azóta vezekel.
Orbán visszafogadta az akolba, maradhatott a Terror Háza élén, 56-os kormánybiztos lett, megkapta a Sorsok Házát, etc. Lehet saját újságja is, megvehette az egykor nívós Figyelőt, és szabadon csinálhat belőle kormánypropagandát.
De folyton bizonyítania kell.
Ez nagyon nem esik a nehézére. Csinálja, amit a többiek.
- Ha inváziót kell látni Magyarország ellen, akkor azt lát.
- Ha polgárháborút vizionálni, akkor ő vizionál.
- Ha puccstól tartanak az Orbán-rezsim ellen, akkor Schmidt is puccstól tart.
De erre bárki képes. Schmidt nem tud kiemelkedni a tömegből. Nem állít elő alternatív tényeket.
Illetve nem állított, egészen eddig.
A közmédia honlapján(!) vezetett blogjában Schmidt Mária elkövetett egy hosszú és zavaros eszmefuttatást arról, hogyan tör hatalomra Soros György.
Éppen csak kimaradt belőle, hogy a dollármilliárdos által finanszírozott szervezetek egyike volt a korai Fidesz, az ösztöndíjas politikusok - úgyis mint rendszerbontó beépített emberek - egyike Orbán Viktor.
Megtudhatjuk viszont a következőket:
Ami ’89–’90-ben nálunk és a térségben, a csodák évében történt, az egy olyan antikommunista forradalmi hullám volt, amiben a nép fellázadt a kommunizmus, és a szovjet megszállás ellen, szabad választásokat és demokráciát követelve. A Szolidaritás, és Orbán igen, de Havel nem állt ennek az elemi erejű népmozgalomnak az élén.
Ez igen. Ezek végre alternatív tények.
- Forradalmi hullám.
- A nép fellázadt.
- Orbán állt az elemi erejű népmozgalom élén.
Ez is megtudtuk hát. Éppen ideje volt. Sajnos Orbán korábban nem tudott arról, hogy 89 a csodák éve volt, és hogy milyen jelentős szerepet játszott ő benne, mert ha tudja, akkor talán az alaptörvény rendszeralapítónak szánt preambuluma se sorolja 89-et még a történelemből kiesett évekhez.
Ha valaki nem emlékszik Orbán elemi erejű népmozgalmára, az biztos áldozatul esett a liberálbolsevik megtévesztésnek. Az aknamunkára mi se jobb bizonyíték, hogy a történelmi könyvekben se szerepel ilyen. Még csak hasonló se. De annál rosszabb nekik. Vagy annál rosszabb lesz.
Az persze külön pikáns, hogy a cikk a Putyin-vizit másnapján íródott. Tudniillik Orbán azóta visszahívta az általa hazazavart oroszokat.
Az biztos valami érzékcsalódás lehetett, bolsevista ármány, hogy az első szabad választáson Orbán pártja alig 9 százalékot ért el, maga a forradalmi vezér meg kikapott az egyéni körzetében, vele ellentétben Václáv Hávelt pedig gyakorlatilag közfelkiáltással választották meg az akkori Csehszlovákia köztársasági elnökének.
Fordítva volt.
Ezután már ezt így fogják tanítani is: a csodák évében Orbán egy elemi erejű népmozgalom élén megdöntötte a kommunizmust és hazazavarta az oroszokat.
Ha valaki mást mond, az rombolja a nemzeti közösséget. Az önbeszülést. Nyilván Soros fizeti. A rezsim ellensége. Jobb volna betiltani. Legalább.
Schmidt hű marad a bolsevik hagyományokhoz: az sem biztos, ami már elmúlt.