Szigorúan tilos politikai utasításokat adni Magyarországon az ügyészségnek - világosította föl Orbán Viktor a FAZ riporterét, majd a miniszterelnök megdöbbent azon a felvétésen, hogy a civil szervezeteket dehonesztáló tusnádfürdői beszédének bármi köze lett volna az Ökotárs elleni razziához.
Ezt most hallom először
- mondta arra a kérdésre, hogy csak a véletlen műve volt-e, hogy a civil szervezetek szerepét taglaló beszéde után hatósági eljárások kezdődtek az egyik érintett szervezetnél. (444)
Ezúton szeretnénk emlékeztetni a miniszterelnök urat, illetve inkább felhívni a figyelmét, hiszen amiről nem hallott, arra nem is emlékezhet, hogy
- a politikai pártok közül az Együtt már a házkutatás napján politikai koncepciós eljárásnak nevezte a történteket
- a szocialista Bárándy Gergely úgy nyilatkozott, jó esélye van annak, hogy a miniszterelnök személyes parancsára tartottak házkutatást
- a DK arra szólította fel a kormányt, hogy hagyjon fel a félelemkeltéssel és a civil szféra elleni támadásokkal
- az LMP a hatalom erődemonstációjáról beszélt.
És ezek a népakarat képviselői. Igaz, a Fidesz-KDNP nem nyilatkozott.
- de például Ben Cardin, Maryland demokrata szenátora igen
- és még aznap este tüntetés is volt a razzia ellen
- és a TASZ és az AI is elítélte
- Norvégia kiborult
- és Obama is politikai nyomásra utalt, amikor elkötelezte magát az ügyben
- majd még jobban elkötelezte. Az amerikai elnök! Egy magyarországi szimpla rendőrségi eljárásban beszélt nyílt megfélemlítésről.
(kép: Átlátszó)
Mindez együtt, de akár külön-külön is bizonyítja, hogy egyáltalán senki nem gyanított politikai koncepciót egy civil szervezet magyarországi vegzálása okán. Hiszen, ha bárki (akár csak egyvalaki is) gyanított volna, és annak nyilvánosan hangot is ad, akkor az minden bizonnyal nem kerüli el a magyar kormányfő fülét.
De ha mégis elkerülné, akkor kompetens adminisztrációjának überszuper sajtófigyelői, meg a Századvég lényeglátó elemzői kizárt, hogy ne tették volna az asztalára a kivonatot.
Hiszen teljesen életszerűtlen azt feltételezni, hogy miután
- a Miniszterelnökséget vezető miniszter nyilvános vitába bocsátkozik a Norvég Alappal
- majd a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (amelyet csak a kormány vagy annak valamelyik tagja utasíthat) kezd vizsgálatot
- azután Orbán Tusnádfürdőn külföldiek által "fizetett politikai aktivistákról" beszél
- akkor ezekhez bármi köze lenne az ezt követő rendőrségi eljárásnak.
Kiben is merülhet föl ilyen még azután is, hogy a rendőrségnek papírja van az eljárás törvénytelen voltáról, majd el is szólja magát, miszerint ők nem valamely ügyben, hanem valaki ellen nyomoznak.
De ehhez a kormánynak semmi, de semmi köze, hiszen Gulyás Gergely még csak nem is tagja a kormánynak, amelynek nevében nyilatkozott a bírósági döntésről, mindössze a parlament alelnöke, ahová a kétharmados többségben lévő kormánypártok, a Fidesz és a KDNP delegálták.
Ugyan, miért csodálkozna azon bárki, hogy Orbán nem hallott ilyen lehetséges összefüggésről?
Ha mégis úgy tűnik, hogy de, a miniszterelnöknek tudnia kellett arról, milyen következtetésekre késztetik a történések a politikai ellenfeleit és a semleges kívülállókat egyaránt, akkor marad az, hogy fölül kell vizsgálnunk azt az állítását, mely szerint még sohasem hazudott, és tekintetbe venni a másikat, miszerint ne arra figyeljünk, amit mond, hanem amit tesz.
De hogy gondolhatja, hogy nem bukik le?
Az utolsó 100 komment: