Matolcsy György, miközben egyik kezével letörte az alapkamatot, a másikkal megemelte a GDP-t, a harmadikkal még a CIA mocskos játszámájának is keresztbe tett. Az egészben persze az a legijesztőbb, hogy a Magyar Nemzeti Banknak olyan elnöke van, aki mindezt el is hiszi magáról, és úton-útfélen valóságként adja elő saját lázálmait. Don Quijote ehhez képest a racionalitás mintaképe.
Matolcsy György nagyon elégedett önmagával. Hiszen minden, mi siker a honban, javarészt neki köszönhető személyesen – leginkább erről beszélt szerdán az országgyűlésben, amikor az MNB 2015-ös tevékenységét értékelte a Ház. Barátok között pedig szó ne essék:
- mesterségesen alulértékelt forintról,
- árfolyam-nyerészkedésből szerzett százmilliárdokról,
- amelyek igyekeztek elveszíteni közpénzjellegüket,
- szeretőnek adott milliós fizetésekről,
- szerető családjának adott milliós fizetésekről,
- szerető milliós utaztatásairól,
- bankvezértől ingyen kapott szerelmi fészekről.
Sejthettük, hogy legalább olyan nagyívű győzelmi jelentést mond fel Matolcsy, mint hétfőn főnöke. De az orbáni jobb kéznek ez kevés volt. Tromfolni kellett a főnököt, ezért bedobta:
a Magyar Nemzeti Banknak a brókercsalásokat leleplező tevékenysége egy sorozatba illeszkedik, egy forgatókönyvbe illeszkedik. … mindez egy olyan nagy NATO-szövetséges ország budapesti nagykövetségéről folytatott kormánybuktató és jegybankbuktató tevékenységhez illeszkedik, ami 2014 őszén indult el.
Tessék? Hogy tetszett mondani?
valakik a Magyar Nemzeti Bankot szerették volna felhasználni arra, hogy bankpánikot keltsenek Magyarországon 2015 áprilisára.
Most akkor hogy is van ez?
Az, ugye, nem kérdéses, hogy az amerikai nagykövetségre célozgat a jegybank elnöke, hisz 2014 őszén robbant ki a kitiltási botrány. De hogy jön ide a brókerbotrány? Ha elszakadunk a szöveghű értelmezéstől – ami Matolcsy esetében mindig ajánlott –, akkor azt állítja az MNB vezetője, hogy ők időben lecsaptak volna a csaló brókerekre, úgyis mint Quaestor, de a CIA még a pénzügyi felügyelet emberei előtt kipattintotta a balhét, hátha belebukik a kormány Matolcsyval együtt.
De nem jött be a galádok számítása, mert a jegybank résen volt és a kormány sem bukott meg.
Még az a szerencse, hogy Matolcsynak – ahogy Orbántól tanulta – nem lehet kérdéseket feltenni. Máskülönben válaszolnia kéne arra, hogy:
- ha tudtak az állítólagos amerikai akcióról, miért nem előzték meg?
- a CIA csak a külügynek szólt a Quaestor bedöntéséről, hogy az még kimenthessen néhány milliárdot a kisbefektetők kárára?
- miért épp 2015 áprilisában akarták volna megbuktatni a kormányt?
- tudjuk, hogy az amerikaiak hülyék, de az talán még nekik is feltűnt, hogy 2014 áprilisában választások voltak. Nem lett volna egyszerűbb a kampányban bedönteni a pénzügyi rendszert?
- milyen bizonyítékai vannak Matolcsynak minderre?
- a CIA üzletelt Tarsoly Csabával, vagy Szijjártó Péter?
- ha az MNB nem lép közbe, a Quaestor-ügybe belebukhatott volna a kormány? (Ezt ugyan eddig is sejtettük, de hálásak vagyunk Matolcsynak, amiért kimondta.)
- „a Magyar Nemzeti Banknak a brókercsalásokat leleplező tevékenysége egy forgatókönyvbe illeszkedik” – most akkor a CIA rángatta dróton Matolcsyt vagy ő vezette meg a kémeket?
- azt is mondta a parlamentben, hogy „a jegybank leplezte le a csalásokat.” Akkor most a jegybank vagy a CIA?