B1 blogcsalád



A Fidesz bizonyította: se a jog, se a demokrácia nem érdekli többé

2016. február 29. - nickgrabowszki

Az egyének politikai vélemény- vagy akaratnyilvánításának szabadsága közismerten a demokrácia lényegéhez tartozik, sőt ez az alapja.

Ha valahol ezt akadályozzák, az nem demokrácia.

Se nem liberális, se nem illiberális. Semmilyen.

A népszavazási kezdeményezés akadályozása erőszakkal, fenyegetéssel vagy megtévesztéssel ráadásul a Btk. hatálya alá tartozik.

nvb.jpgEhhez képest az NVB úgy döntött, hogy hitelesíti Erdősi Lászlóné kérdését a vasárnapi boltzárról, és párhuzamosság miatt megtagadja ugyanezt a szocialista Nyakó Istvántól.

Noha maga a bizottság állapította meg, hogy

  • a kopasz kidobók és Erdősiné nyilvánvalóan összetartoztak,
  • a verőemberek jogellenesen voltak jelen, mivel nem nyújtottak be saját népszavazási kezdeményezést,
  • ellenben Nyakót már csak tömegükkel is megakadályozták abban, hogy odaférjen az időbélyegzőhöz,
  • ahonnan korábban a választási iroda embere küldte el,
  • miközben Erdősiné kísérőjét átengedték, és pecsételni tudott,
  • tehát Erdősiné nem tett eleget annak a feltételnek, hogy a sorrendiséget saját kezű bélyegzéssel igazolja.

Tehát a józan ész számára nyilvánvaló, hogy Erdősiné kezdeményezése csak akkor vált hivatalossá, amikor saját kezűleg nyújtotta át az iroda munkatársának. Nyakóé viszont megelőzte. Ezért már csak utóbbit kellett volna tárgyalni, és Erdősinéét párhuzamosság miatt elutasítani. Ennek ellenére Erdősiné kérdését a kormánypártok által kinevezett tagok - a KDNS-s delegált indítványára - hitelesítették, Nyakóét elutasították.

Hogy egészen világos legyen: az NVB maga állapította meg, hogy Nyakó jogai sérültek. És aki megsértette a jogait, azt Erdősiné vitte oda. De ez nem volt elegendő ok, hogy Erdősiné kérdését jogellenes magatartás miatt elvessék.

Mert Erdősiné nem használta ki a helyzetet.

Hát persze, hogy hogy nem. Mivel már létre is ő hozta, miért is használta volna ki. Egyáltalán nem neki kedvezett, hogy Nyakó nem fért oda a jogellenesen odavitt kidobóitól neki más más pecsételt. Ha ez nem kihasználás, akkor

az NVB-nek nincs fogalma a kihasználás szó jelentéséről.

Eközben a kormány által kezdeményezett népszavazási kérdést átengedték, pedig az

  • nemzetközi együttműködést érint,
  • nem az Országgyűlés hatálya alá tartozik,

tehát az alaptörvénybe ütközik.

A Nemzeti Választási Bizottság bizonyította, hogy tagjainak kormánypárti többsége a józan ésszel és a saját szakmai presztízsével szemben a kormány és a kormánypártok érdekeit részesíti előnyben, mondhatni

a Fidesz és Orbán transzmissziós szíjaként működik.

Nesze neked, jogállam és demokrácia. Magyarország putyinizálódása folytatódik.

A bejegyzés trackback címe:

https://b1.blog.hu/api/trackback/id/tr708430292

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

szamtanmertanfizikapeterbacsitanitja 2016.02.29. 23:41:39

Orbanizálás után már nem putyinizálni!

2016.12.10. 11:01:23

A remete levele: A világ változatlanságáról

Kedves fijam. Nem adsz hírt magadrul, de azért én írok. Ezzel is eltöltöm az időmet. Tudod fijam, hűvösek mán az iccakák, hát tüzelnem is kell. A tűzrakáshoz hoztak nékem a jótét lelkek egy csomó régi újságot. Hát hogy abban miket találok: el se tudnád képzelni!
Aztat írja a Nort Briton 1763.45. számában az anglus kormányról: „Nem volt még olyan ígéret, amit ez a kormány meg ne tett és megtartott volna” – James Wilkes -, no hát én eztet kétszer is elolvastam, hogy jól látom-e? De bizony úgy van az megírva. Nem akármilyen firkász ez a Wilkes, fijam, egyszer a király maga vonta kérdőre:
- Mit gondol Wilkes – kérdezte tőle III. György angol király – akasztófán fog Ön meghalni vagy bujakórban?
- Attól függ Sire - vont vállat Wilkes, - hogy az Ön politikájával adom össze magam, vagy az Ön ágyasával?
Dessewfy József gróf meg azt írta a Felsőmagyarországi Minervában (megjelent Kassán) 1820 körül:
„Némelyik kormány olyan, mint az andalúziai kecskék szarva, kemény, tekervényes és üres.”
Alább meg:
„… micsoda állapot az, mikor az állam elválasztja a maga érdekét a polgárokétól, a maga hitelét a kifelé a belföld nyomorára alapítja, s az egész népességet két részre osztja, csalókra és csalatottakra ( hol volt még akkor a Bajnai kormány)!
Bizony mondom fijam, a könny is a szemembe szökött, mint amikor a hagymát vágom az avas szalonnámhoz. Mégiscsak szép dolog a hagyomány, meg az ősök tisztelete, ha belé gebedünk es! Máshol meg azt találom, ettől a Wilkestül: „ Bizonyos viszonyok között valamennyi politikai intézményt meg lehet, vagy meg is kell változtatni, talán el is kell törölni, azonban soha olyan kormánynak jó vége nem volt, amely kezet emelt a modern, demokratikus társadalom leghatalmasabb tényezője, a sajtószabadság ellen.”
Nem is olyan rég Neményi Ambrus idézte 1874-ben. Van aki máig se tanulta meg, van olyan, aki már el is felejtette. Te hogy vagy ezzel fijam? Írsz-e még az újságban? Mondd el nékik is, hogy tanuljanak a régiektől.

1995. november 10.
Józsi Bá

Közreadja a címzett: (létező személy volt, 1960-as évek elejéig, Szendrőládnál a Bódva parton, valami gróf vagy földbirtokos, aki nem bírt a környékről eltávozni. Tiltakozásul szabad ég alatt élt, végül diliházba vitték, mondván, rontja a szocializmus jó hírét.)
süti beállítások módosítása